10. října 2018

Okna v domě, světlo v duši

10. října 2018 | Jako malé děti jsme si rádi kreslili domečky. Zdi, dveře, krásná střecha pokrytá taškami, kouřící komín a nakonec okna, střešní okna. Právě střešní okna jsou důležitou součástí každých podkrovních prostor, ze kterých je nádherný výhled do okolí.

Jejich velikost, počet i kvalita velice výrazně ovlivňuje komfort při obývání podkroví. Jejich výběr byste proto rozhodně neměli podceňovat. Pokud jsou střešní okna nekvalitní, může jimi během zimních měsíců unikat velké množství tepla, což vaši peněženku rozhodně neušetří.

Střešní okna zajišťují, aby bylo v podkroví dostatek světla, a zároveň složí k větrání a přísunu čerstvého vzduchu do místnosti. Jsou jedinečná a všestranná, musíme si ale umět dobře vybrat. Důležitá je jednoduchá údržba, typ ovládání, zastiňovací prvky, ale i samotný vzhled. Každý máme jiné požadavky, a proto si například do koupelny vybírejme okna s plastovým povrchem, u oken umístěných vysoko nezapomeneme na dálkové ovládání, větší rozměry oken volíme do temnějších místností, orientovaných třeba na sever. Na počtu oken nešetříme.

V každé místnosti se totiž cítíme lépe, když je prosvětlená a působí vzdušně. Efektně vypadají např. okna sdružená do sestav nebo kombinace střešního okna s doplňkovým, které je umístěné těsně pod ním. Pamatujme na jednoduché pravidlo! Prosklená plocha odpovídat minimálně 10 % podlahové plochy v místnosti. Skvělým tipem jsou střešní okna Dakea, která se vyznačují perfektními izolačními vlastnostmi. Na trhu existují přes šedesát let a stále se těší velké oblibě. Moderní design střešních oken udělá z vašeho interiéru luxusní místo k odpočíinku a relaxaci.