Žárové izolace

Žároizolace – MAXimální ochrana před ohněm i žárem

Žároizolační materiály odolávají teplotám dosahujících až 1600 °C dříve známy jako SIBRAL. Tento typ materiálů nalezne uplatnění všude tam, kde vyvstávají požadavky na odolnost ve vysokých teplotách (izolace strojů, přístrojů a zařízení, protipožární izolace, izolace komínů, krbů apod.).

Žároizolační rohože: tyto specifické rohože jsou vyráběny z žároizolačních vláken, která zaručují vysokou ochranu před teplotami do 1600 °C, chemickou stálost i flexibilitu a maximální trvanlivost v průběhu času. Žároizolační rohože neobsahují žádné organické části, tudíž nevytvářejí vedlejší zplodiny a zachovávají si své stálé a neměnné vlastnosti. Rohože je možno použít k izolaci kotlů, potrubí nebo nejrůznějších typů rozvodů.

Žároizolační tvarovky: tento typ žáruvzdorné izolace je vyroben ze specifických hlinitokřemičitých vláken. Vlákna vznikají v procesu, v rámci kterého jsou taveny pouze čisté suroviny, které jsou následně rozvlákněny rotačním způsobem. Žároizolační tvarovky užijete zejména ve spojení s vtokovými soustavami, sklářskými trumly nebo se vzorkovacími lžícemi.

Žároizolační desky: tento typ desek je vyráběn ze žáruvzdorných keramických vláken, která jsou následně smíchána s vybranými anorganickými a organickými pojivy, čímž si získávají své jedinečné vlastnosti. Desky je možno snadno opracovávat klasickými nástroji, ale i přesto si stále uchovávají svou stálost i maximální žáruvzdornost. Desky je možno použít jako tepelné štíty, vyzdívky nebo protipožární těsnění.

Žároizolační papír: také tento druh žároizolace je vyráběn ze žáruvzdorných keramických vláken a dalších anorganických a organických pojiv. Žároizolační papír se vyznačuje nízkou tepelnou vodivostí a jednotnou strukturou. Papíry je možno vybírat z různorodých tlouštěk a velikostí. Využití najde žáruvzdorný papír všude tam, kde je nutno použít flexibilní izolaci vůči vysokým teplotním maximům (automobilový průmysl, hutní a kovozpracující průmysl, transportní systémy pro tekuté kovy apod.)

Žároizolační vlna: vlna je vyráběna z oxidů alkalických zemin a křemíku a vyznačuje se vlastnostmi typickými pro ostatní druhy výrobků z této kategorie. Vlna je dodávána v různých délkách i průměrech. Využití nalezne zejména při výrobě textilií, při výplni dutin nebo dilatačních spár.

V kategorii žároizolace vám můžeme nabídnout produkty značky:

NUTEC – přední světový výrobce žáruvzdorných izolačních materiálů, který se může pochlubit více, než 60 letou tradicí působení na českých i zahraničních trzích.


stránky výrobce
 

MORGAN THERMAL CERAMICS – do podvědomí širokého okolí se tento výrobce dostal díky širokému spektru žáruvzdorných výrobků, které obsahují speciální keramická vlákna, jež se mohou pochlubit výbornými izolačními vlastnostmi.


stránky výrobce